Menu Statistics
Right Bottom Statistics

Right Bottom

Forums

Tajemství šťastného dítěte je šťastný rodič

 

Tajemství šťastného dítěte je šťastný rodič

Příspěvekod administrator » pon 21. led 2019 8:35:01

„Moje milé dítě, buď šťastné." To sice vašemu dítěti můžete stále dokola opakovat, nicméně cesta ke štěstí je jinde. Najít vám ji pomůže psychložka Anna Lukešová.

O štěstí dětí se musí v první řadě postarat rodiče. Dobrou pomůckou k cestě za štěstím je pyramida potřeb, které by mělo mít každé nejen každé dítě, ale každý jedinec, splněné. Jejím autorem je americký psycholog Abraham Maslow. Základní potřeby, které stojí na první příčce pyramidy a jsou elementární potřebou každého jedince. Jsou jimi potřeby fyziologické – jako uspokojení hladu, žízně, potřeba dýchat a spát.

„Na dalším řádku je pocit bezpečí. Děti by měly mít pokojíček nebo svůj kout. Cítit se v bezpečí doma, cítit se v bezpečí v tom, že se rodiče nehádají,” pokračuje Lukešová. Na třetí příčce pak následuje láska, dále pocit uznání a respektu. „A úplně nahoře v tom trojúhelníčku je pocit seberealizace,” dokončuje Lukešová s tím, že pokud rodič pyramidu pochopí a přijme, má z velké části vyhráno.

U novorozeněte naplňuje všechny jeho potřeby rodič. Tím, jak dítě roste, si postupně dokáže všechny splnit samo, a k tomu by ho měl právě rodič vést. Čím důsledněji bude na jednotlivé příčky pyramidy dbát u sebe samého, tím rychleji a lépe toho také docílí i u svých potomků.

Více prozrazuje psycholožka Anna Lukešová ve videu.
administrator
Administrátor
 
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 17. pro 2011 17:26:05
 

Zpět na Pomoc při specifických poruchách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Forums Bottom
cron