Menu Statistics
Right Bottom Statistics

Right Bottom

Forums

Jak se efektivně učit anglicky

 

Jak se efektivně učit anglicky

Příspěvekod administrator » pon 03. srp 2020 21:25:27

Jak se efektivně učit anglicky: Gramatika není zase tak důležitá

Angličtina je v dnešní době v mnoha oborech téměř samozřejmostí, ale jak se naučit anglicky opravdu efektivně? Důležité je se zaměřit na výuku angličtiny již v začátcích, tedy klidně i na základní škole a nepodcenit žádnou složku výuky.

Jak se učit efektivně už na škole?
Spousta základních či středních škol klade velký důraz na gramatiku jazyka. Důležitá je však rovnováha mezi všemi oblastmi. Pokud se tedy bude žák učit z drtivé většiny gramatiku a poslech nebo mluvení procvičovat nebude, je velmi pravděpodobné, že v praxi selže.

Pokud tedy škola vyučuje téměř výhradně gramatiku, zkuste své dítě nutit trochu i do ostatních věcí. Zkuste například zjistit, jak se učit anglicky i jiným způsobem, například zda nemáte v blízkosti vašeho bydliště jazykovou školu či kroužek, kde se zaměřují třeba na konverzaci.

Pokud vaše dítě bude umět pouze gramatiku, v konverzaci s ostatními lidmi potom bude velmi dlouho přemýšlet nad svými odpověďmi. Pak to bude působit, že anglicky téměř neumí. Pokud však bude vynikat v mluvení, ale v jeho řeči bude pár či více gramatických chyb, bude to působit tak, že umí anglicky velmi dobře. To vám potvrdí i kterýkoliv cizinec, který se samozřejmě bude radši bavit s někým, u koho nebude čekat několik minut na odpověď.

Další tipy pro efektivní učení
Každý člověk je trochu jiný. Někomu jde výtvarná výchova, jiný vyniká v matematice a další má rád třeba sport. Zkuste výuku přizpůsobit tak, aby byla pro dítě či přímo pro vás zajímavá.

Pokud někdo rád kreslí, je výborné se učit nová slovíčka pomocí obrázků. Ten, kdo rád poslouchá hudbu se může naučit slovíčka z anglických písniček. Pokud jste zase analytický typ a máte rádi ve všem přehled, zkuste si nová slovíčka uspořádat do precizní tabulky a udělejte si přesný plán, kolik slovíček se denně naučíte.

Máte nějaký oblíbený seriál, který znáte téměř nazpaměť? Potom je právě tohle skvělá příležitost, jak se naučit anglicky. Pusťte si tento seriál v angličtině a ze začátku třeba s českými titulky. Sledování vašeho oblíbeného seriálu vás jistě bude bavit a navíc si nenásilnou formou zlepšíte angličtinu.

Zdokonalovat angličtinu můžete také například při hraní různých her na počítači nebo mobilu. Stačí si jen vybrat, spoustu her najdete zdarma.
administrator
Administrátor
 
Příspěvky: 4500
Registrován: sob 17. pro 2011 17:26:05
 

Zpět na Anglický jazyk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Forums Bottom
cron